Łączność ARISS z Poznania

Dzięki pracy włożonej między innymi przez członków klubu SP3YOR oraz wielu wolontariuszy głownie krótkofalowców m.in. z PZK i oraz organizacji agencji kosmicznych i stowarzyszeń z całego Świata współpracujących z ARISS (Amatur Radio on the International Space Station) w środę 23 maja 2018 r. odbędzie się łączność radiowa pomiędzy Międzynarodową Stacją Kosmiczną, a Szkołą Podstawową nr 71 im. Janusza Kusocińskiego w Poznaniu.
Na pytania uczniów będzie odpowiadał na żywo bezpośrednio z kosmosu astronauta NASA (krótkofalowiec), z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
W szkole obsługę techniczną zapewnią krótkofalowcy z naszego klubu.

Zaplanowana szkolna łączność ARISS jest dwudziestym połączeniem radiowym astronauty z kosmosu z uczniami z Polski. Łączność odbędzie się w j. angielskim,
choć planujemy na żywo tłumaczyć niektóre fragmenty na język polski. Połączenie to będzie przeprowadzone jako “telemost”, w tym konkretnym rozwiązaniu oznacza to, że do Santa Rosa Jr College Amateur Radio Club, gdzie koleżanki i koledzy z Kalifornii(USA) użyczą nam sprzętu radiowego aby połączyć się ze stacją kosmiczną, gdy będzie w ich zasięgu radiowym.

Wcześniej przez wiele tygodni do łączności radiowej uczniów ze szkoły w Poznaniu, przygotowywali członkowie naszego klubu SP3YOR.

Wszystkich chętnych zapraszamy do oglądania na żywo pod adresem https://ariss.pzk.org.pl/live/ środa 23 maja 2018, Strumień wideo powinien być dostępny już od godz. 11:30 CEST (czas lokalny w Polsce).

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.