YOR na delegacji w JO70SS, czyli 3. Próby Subregionalne

Tradycyjnie, w pierwszy weekend lipca, składem SO3Z, SQ3SWF, SQ3PCL, SQ3PHA wybraliśmy się na Szrenicę do lokatora JO70SS aby wspomóc ekipę kontestową SN7L w zawodach 3. Próby Subregionalne.

Z Poznania wyruszyliśmy w okolicach szóstej rano w czwartek i po około 4 godzinach podróży dojechaliśmy do Szklarskiej Poręby gdzie uzupełniliśmy prowiant, przepakowaliśmy cały sprzęt do samochodu Maćka SP7TEE i udaliśmy się na górę.

Reszta dnia upłynęła nam standardowo – na pracach instalatorskich. Na koniec dnia w horyzont dumnie patrzyły trzy zestawy antenowe – dwa razy po 2×12 elementów na 2 metry i 2×21 na 70cm. Dzień później, dołączyły do nich kolejne dwa maszty obsadzone “szóstkami”, czyli 2×6 elementów – krótkie, szerokie anteny, które w górskiej lokalizacji pracują wyśmienicie, a jednocześnie nie wymagają częstego obracania. Lipcowa pogoda była dla nas bardzo łaskawa w porównaniu z poprzednimi latami i zdecydowanie nie przeszkadzała w realizacji planów.

Reszta czasu upłynęła na rozwiązywaniu mniejszych i większych problemów natury mechanicznej, elektronicznej i radiowej. Był to chyba pierwszy raz kiedy góra Szrenica została “ozdobiona” aż pięcioma masztami.

Szczęśliwie, przed zawodami wszystko zostało doprowadzone do porządku i można było rozpocząć 24-godzinną przygodę. Zgodnie z prawami Murphy’ego, dobre warunki tropo w kierunku SM/LA skończyły się przed rozpoczęciem zawodów.

Finalnie, udało się przeprowadzić ~775 QSO w paśmie 2 metrów i 203 łączności na 70cm. ODXy to głównie Wielka Brytania, choć na 70cm wpadło do logu sporo stacji I oraz PA. Poprawiliśmy własne rekordy, więc zawody zdecydowanie można zaliczyć do udanych. Jak będzie we wrześniu? Zobaczymy ;-).

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.